Propozice

Hruška cup11. března 2018
Pořadatel:SK Žabovřesky Brno a Hruška team
Centrum závodu: ZŠ Husova, na mapě
Doprava:Šalinou 5, 6, 12 na Šilingrovo náměstí, nebo přímo ze zastávky Česká
Přihlášky: Do čtvrtka 8. 3. 2017, 23:00. Po tomto termínu na místě, trochu dráž. Vzhledem k novému formátu, doporučujeme se přihlásit předem, na místě bude na prezentaci nával.
Ražení:Sportident Air, nezapomeňte si svůj čip, půjčování čipů na místě v omezeném množství a pouze verze 5 a 8!
Startovné: Na internetu 30,-Kč, na místě 45,-Kč. Přijďte prosím zavčas, ať stíháte start
Mapa:Špilberk (1 : 4 000, ekvidistance 2,5 m), mapoval Jan Drbal, stav jaro 2017
Start: od 14:00, tratě H a D, ZV intervalově po 30 vteřinách, HDD kdykoliv. Start finále bude upřesněn podle počtu přihlášených. Vzdálenost na start: semifinále: 300m, po modrobílých fáborkách. Na start finále společný odchod, do 1 km.
Cíl: Nebude daleko od centra.
Tratě:V semifinále budou 4 různé tratě pro H (muži), 4 pro D (ženy), ZV (žáci 11-14 let a veteráni od 50 let) a HDD (děti do 10 let). Předpokládaný čas vítěze na všech tratích je do 12 min.
Finále pouze pro H a D
Terén:Park, finále v městské zástavbě
Vyhlášení: První 3 závodníci na tratích H, D. 3 žáci a 3 žákyně v ZV. 3 děti v HDD.
Informace pro neorienťáky: Na závod se přihlaste kliknutím na volbu „Přihlášky“, kde zaškrtněte možnost „nejsem registrován“ a „nemám čip“. Jakmile přijdete na místo konání závodu, nahlaste se pořadateli, který vám vydá čip. Ten vám také řekne, kdy startujete a přidělí vám zkušeného orienťáka, který vás provede. Celý závod se odehrává v prostoru městské zástavby, takže není možné se nenávratně ztratit. Chcete-li se dozvědět, co to vlastně orientační běh je, klikněte na tento odkaz.
Informace k finále:H a D - do finále A postupují vítězové kvalifikačních skupin, do finále B ti, kteří budou druzí.
Závodnící finále dorazí na start společně, 1 minutu před startem obrží každý ze závodníků, nezávisle na ostaních, 4 mapy s rozdílnou tratí; z těchto 4 map si vybere jednu a nasledně odstartují všichni závodníci hromadným startem na svoji vybranou trať.

Také bychom tímto chtěli pozvat všechny účastníky ke sledování průběhu finále - přístupný bude start, divácká kontrola a cíl. Pokud byste se šli projít do prostoru závodu, prosíme bez ovlivňování běžících..
Kontakt, informace:Jan Zháňal, jan_zhanal@centrum.cz