Co je BZL?

Brněnská zimní liga je projekt oddílu orientačního běhu SK Žabovřesky Brno zaměřený na zimní tréninkovou přípravu závodníků, na rozvoj sportu v Brně a na popularizaci orientačního běhu. Je určený pro všechny bez omezení věku, fyzické výkonnosti či mapových schopností.

Součástí Brněnské zimní ligy je 5 závodů konaných v městských lokalitách Brna a Blanska – například sídliště, lesoparky a parky. Orientace v tomto prostředí není tak náročná jako v lese a proto je vhodná pro účastníky s nulovými zkušenostmi s orientačním během. Jediné co musíte znát je dokument níže. Závody se konají v období ledna až března a každý měsíc se koná jeden závod. Start je vždy v neděli v odpoledních hodinách. Délka tratě je mezi 2 km a 3 km. Z těchto 5 závodů jsou 4 individuální a 1 je závodem dvoučlenných štafet.

Výsledky individuálních závodů se sčítají do celkového pořadí BZL, a to následovně: V závodech boduje vždy prvních 175 závodníků v kategorii následovně: 1. místo 200 bodů, 2. místo 190 bodů, 3. místo 182 bodů, dále 176 bodů, 172, 170, 169, 168, … Do celkového součtu bodů se pak započítávají jen 3 nejlepší bodové hodnocení (ze 4 závodů).

Více informací o orientačním běhu naleznete na stránkách zacitorientak.cz, stránkách oddílu orientačního běhu: SK Žabovřesky Brno, nebo i na tomto e-mailu: info@zbmob.cz